Mrozu | Pink Crow Management

Mrozu

MROZU – producent, wokalista, aranżer, autor tekstów.

Swoje Pierwsze utwory Mrozu nagrywał z raperem Wozem, który był pionierem wrocławskiej sceny hip hopowej. Owocem tej współpracy było wyróżnienie Radia Eska, które umieściło utwór „Jestem imprezą” na składance Rap Eskadra vol. 3.  Mrozu nawiązał współpracę z DJ Kennethem z Holandii i Mr Kingloverem z Jamajki, tworząc  skład dancehallowo/hip hopowy Party Soldiers. Angażując się w produkcję, wykonał  remixy dla zespołu Da Luxe, znanego z hitu „Groove Me”, który pojawi się między innymi na Sopot Festival w 2006 roku i na wyborach Miss Polonia. Nie ograniczając siebie żadnym muzycznym stylem, wyprodukował riddim na płyte Mesajah „Ludzie prości” do utworu „Możesz robić to co chcesz”. Współpracował również z artystami takimi jak Afromental, Tede, Natural Dread Killaz, Marina Łuczenko, Jamal, East West Rockers, Wice Wersa, Bob One, Peja, Junior Stress, Molesta Ewenement, Kasta, Lilu czy Whitehouse

Pierwsza płyta Mroza pokazała go szerszej publiczności już nie tylko jako producenta, ale również wokalistę o ciepłej barwie głosu, który świadomie uderza w chwytliwe brzmienia.  Album „Miliony Monet” przyniósł słuchaczom ogromną dawkę nowoczesnego, eklektycznego, tanecznego R&B w który wmieszał elementy soulu, hip hopu i dancehallu, co zaowocowało porywającą różnorodnością. Na krążku znalazły się klubowe, taneczne bangery jak „Tequila” czy hitowe już „Miliony Monet”, utwory spokojniejsze, balladowe jak „Screaming for Love”, refleksyjne jak „Co Nam Pisane” i „Korzenie”, utwory z udziałem wyjątkowych gości: w „Trzymaj Pion pojawiła się zmysłowa Lilu, w dancehallowym kawałku „Los na Szali” ekipa East West Rockers, w „Come Around” natomiast artyści z Holandii: Lloyd De Meza i P. Moody. Tę różnorodną mieszankę Mrozu ułożył w wyjątkową spójną całość.

Zanim słuchacze mogli usłyszeć drugą płytę, Mrozu zaserwował im dwa różnorodne dania – przyprawiony funkowymi dęciakami utwór „Miasto Płonie” oraz energetyczny „Wait Up”, który bardzo szybko stał się hitem zwiastującym całą ich nawałnicę. „Vabank” to album, który udowadnia, że Mrozu dokładnie wie, co robi. Po włożeniu CD do odtwarzacza, dostajemy dawkę mocy, która nie pozwala usiedzieć w miejscu. Wymieniając największe atuty krążka, należy powiedzieć o jakości bitów, które odzwierciedlają to, co w muzyce rozrywkowej jest najważniejsze – one przede wszystkim bujają. Do tego dodać należy melodie, wpadające w ucho i zostające w głowie na wiele dni.  Na szczególną uwagę zasługują również goście – Afromental, który pojawia się w utworze „Ready 2 Fly”, Waldemar Kasta, którego słyszymy w rapowym „Globalnie” oraz Rytmus, który daje popis swoich nie tylko rapowych, ale również wokalnych możliwości w „Nigdy”.

Specjalnie dla potrzeb koncertu sylwestrowego Mrzou przygotował też utwór „Wenus i Mars”, który wykonał wspólnie z Mariną Łuczenko we Wrocławiu. Koncert był transmitowany przez TVP2.

W lutym 2011 w mediach pojawił się teledysk do trzeciego singla promującego „Vabank” – utworu „Horyzont”, który z całą pewnością po raz kolejny udowodni klasę i światowy poziom twórczości Mroza. Gościnnie w teledysku wystąpili znana aktorka Olga Bołądź (m.in. „39,5″, „Czas honoru”, „Skrzydlate świnie”) oraz Paweł Ferens (m.in. „Piksele”, „BrzydUla”, „Sala samobójców”).

Wiosna i lato 2011 to czas koncertów i promocji albumu „Vabank”. Mrozu wystąpił na wielu imprezach pokazywanych w TVP1, TVP2 i Polsat. W tym czasie Mrozu pracował nad nowym repertuarem jak również opracowywał aranżacje swoich utworów na pełny zespół. Przedsmak nowej odsłony Mroza będzie można zobaczyć i usłyszeć już jesienią 2011 gdy w mediach pojawi się teledysk do utworu „Globalnie”, w którym udział weźmie Waldemar Kasta.

Skomentuj