Cochise

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku.

W pierwszym składzie znaleźli się Paweł Małaszyński (vocal), Darek Korzeniewski (perkusja), Wojtek Napora (gitara) i Radek Jasiński (bas).
Debiutanckie demo „9” ukazało się na początku 2005 roku. W tym samym czasie Cochise wziął udział w przeglądzie kapel rockowych „Rockfest 2005” w Białymstoku.
Został laureatem swojego dnia, dzięki czemu trafił na koncert finałowy w białostockim Amfiteatrze, gdzie jako gwiazdy wystąpiły zespoły Hunter, Pidżama Porno i Kult.

W październiku 2008 roku Cochise zagrał na imprezie promującej pismo Malemen. Wkrótce po tym zespół opuścił perkusista Darek Korzeniewski, a jego miejsce zajął Czarek Mielko.

Już w nowym składzie Cochise nagrał płytę „Still Alive” – której premiera internetowa nastąpiła 10 lutego 2010

Zespół nagrał też cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, na składankę „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” – premiera luty 2010.

Muzyka Cochise to połączenie inspiracji wszystkich członków zespołu, usłyszeć w niej można elementy grunge’u, metalu, rocka i muzyki progresywnej.

Premiera handlowa płyty „Still Alive” dzięki współpracy zespołu Cochise i Pink Crow odbyła się w październiku 2010 roku. Album zebrał bardzo pozytywne recenzje m.in. od pisma „Teraz Rock”. Singiel promujący album pt. „Letter From Hell”, do którego nakręcony został teledysk, pojawił się w kilku rozgłośniach radiowych.

Latem 2011 zespół przygotowywał m.in. w studio Radia Białystok materiał na drugi album, który ukaże się nakładem Pink Crow w październiku.

Skomentuj